21. 5. 2024

Analýza Southampton vs Nottingham: Vzchopí se domácí?

Ani první dva zápasy po mistrovství světa Southamptonu nevyšly. Domácí prohra s Brightonem a venkovní na půdě Fulhamu tedy nic na jeho poslední pozici nezměnily.

Southampton i s novým trenérem v obou případech inkasoval jako první a následně prohrával už po prvním poločase, což se mu ostatně přihodilo již v šesti ligových duelech v řadě.

Minimálně za vyrovnaného stavu budou chtít Saints jít do kabin v duelu s nováčkem z Nottinghamu, jenže jejich skóre z letošních prvních poločasů 6:16 napovídá, že je to dost odvážný cíl.

Southampton nezvládá především závěrečnou čtvrthodinku první půle, v níž inkasoval už devětkrát, zatímco sám se prosadil jen jednou.

Teď ale budou mít možná opravdu šanci něco s touto nepříznivou bilancí udělat, protože Forest skóroval v této sezoně venku pouze jednou, a to v závěru druhého poločasu.

Z těch prvních má na půdě soupeřů skóre 0:9!

Vzhledem k tomu, že oba celky jsou přímo ohrožené sestupem, bude jejich vzájemný duel asi hodně opatrný a po úvodních 45 minutách je velká šance na nerozhodný stav.