30. 5. 2024

Analýza Slavia vs LASK Linz: Využijí Sešívaní domácí prostředí?

Pražská Slavia nebyla na začátku jara v optimální formě, ale vše se už vrátilo do starých pořádků. Celek z Edenu vyhrál šest soutěžních utkání v řadě, naposledy uspěl o víkendu v derby S (2:0), což je na psychiku týmu blahodárné.

Mužstvo je tak před pohárovým duelem skvěle naladěné, vše umocnil návrat důležitých hráčů pro kabinu. Jak Hovorka, tak Kúdela jsou lídry týmu, Hovorka navíc ukázal, že je platný i na hřišti, když zvládl derby odehrát celé!

Slavia bude jejich schopnosti a zkušenosti potřebovat, zejména když jsou v karetním trestu Kacharaba a Dorley. Domácí celek měl ale opět štěstí na los, po Fenerbahce dostal rakouský LASK, což byla ze současného výběru jedna z nejschůdnějších možností.

Hosté během minulých sezón nasbírali zkušenosti v pohárové Evropě, ale letos se mužstvu nedaří v ligové soutěži, kde je tým aktuálně až osmý, a to něco o soupeři vypovídá.

Mužstvu chybí rozdíloví hráči, vše je postaveno na systému podobně jako u Slavie.

Také LASK je fyzicky nabušený celek, který hodně běhá a snaží se napadat rozehrávku soupeře, nicméně když se z toho soupeř umí dostat, mívá tým potíže směrem dozadu.

Slavia si navíc v Edenu hodně věří, před zaplněným hledištěm hraje nátlakový fotbal, s rychlým přechodem a doplněním na křídlech, body pak doma rozdává jen zcela výjimečně, a to jak v lize, tak pohárech.

Střeleckou fazónu má aktuálně Lingr, rozdílovým hráčem je pak velice často Bah.

Kouč Trpišovský navíc umí soupeře vždy velice dobře načíst a najít mezery, kudy se dá projít do koncovky. Slavia doma nezaváhá, zvítězí a vytvoří si dobrou pozici do odvety.

Zdroj: ifortuna