28. 5. 2024

Analýza Silva vs Ankalaev: Kdo udělá krok k titulové šanci?

Zdroj: Depositphotos

Šance „Maretty“ stát se šampiónem v UFC aktuálně nejsou zrovna velké. Brazilec začíná ve svých 38 letech ztrácet na rychlosti, což byla vždy jeho přednost, rovněž s fýzou mívá v pozdějších kolech problémy.

Naposledy sice porazil Johnyho Walkera, ale po hříchu šlo o první vítězství po třech porážkách. Ač Brazilec, je Silva především postojář a striker, který má toho hodně za sebou včetně zápasů s absolutní špičkou (Jones, Teixeira, Rakić atd..).

V nich ale většinou tahal za kratší konec lana, protože Silva postrádá komplexnost, což je v MMA hodně důležitá dovednost.

Také Ankalaev není zrovna zemař, rodák z Dagestánu ale potvrzuje že bojová umění mají v jeho zemi obrovskou tradici a má je v doslova v krvi.

Ankalaev prohrál ve své kariéře jeden jediný duel, při své premiéře v UFC nestačil na Paula Craiga. Aktuálně má za sebou ale sérii sedmi výher v řadě, ve kterých ukázal vynikající „kicking“, stejně tak v boxu je velice nebezpečný.

Ankalaev se bude muset vypořádat s nepřátelskou atmosférou, která aktuálně vůči ruským sportovcům panuje, ukáže se, jak silnou má hlavu. Ankalaev doposud s psychikou nikdy problém neměl, nicméně uvidí se až na místě, jaká bude panovat atmosféra v hledišti.

Ankalaev je velice zkušený bojovník, který má za sebou řadu duelů na amatérské úrovni, navíc je o devět let mladší. Rus je velice odolný borec, který umí bez problému ránu přijmou, respektive ustát, ještě nikdy v kariéře nebyl ukončen před limitem KO/TKO.

Na druhou stranu ve své kariéře nebojoval s takovými jmény jako právě Thiago Silva, a tak by kurz měl být možná o trochu vyrovnanější.

Oba borci jsou schopni vydržet v oktagonu plný počet minut, což byl v posledních dvou zápasech případ Ankalaeva, tak Jihoameričan naposledy zvládl 5kol po pěti minutách.

Zdroj: ifortuna