30. 5. 2024

Analýza Sevilla vs West Ham: Budou domácí i bez opor dominovat?

Zdroj: Depositphotos

West Ham s třemi českými reprezentanty přežil do jarní části evropských pohárů po dlouhých 41 letech, osmifinálový los mu ale vůbec nepřál.

Sevilla vyhrála Evropskou ligu předloni a za posledních 16 let triumfovala v této soutěži šestkrát! Je pravdou, že Rojiblancos nemají ideální formu a z posledních deseti soutěžních zápasů vyhráli jen třikrát, ale ani West Ham momentálně nezáří.

V FA Cupu vypadl se Southamptonem, v Premier League prohrál s Liverpoolem a v posledních čtyřech duelech se zmohl pouze na tři góly.

Sevilla je pořád druhým týmem španělské ligy a doma je těžko k poražení, v letošní sezoně na svém stadionu padla pouze jednou s Lille v základní skupině Ligy mistrů.

Ještě impozantnější je domácí bilance červenobílých právě v Evropské lize, ve které doma prohrála naposledy v roce 2016.

Takže i když domácích chybí distancovaný Delaney a zranění Susa s Martialem, v úvodním zápase s Kladiváři jsou favoritem. Sevilla má ještě jednu extra motivaci, její stánek byl vybraný jako místo finále letošní Evropské ligy.