19. 5. 2024

Analýza Sassuolo vs Spezia: Odvezou si hosté důležité záchranářské body?

Zdroj: Depositphotos

Sassuolo nepřišlo v Salernu pouze o svou třízápasovou sérii výher a možnost poprvé letos vyhrát čtyřikrát v řadě, ale zároveň i o útočníka Raspadoriho, který byl půl hodiny před koncem duel vyloučen, čehož zachraňující se soupeř využil a vyrovnal (2:2).

Kouč Alessio Dionisi možná ještě pokukoval po možnosti nečekaného zapojení se do boje o evropské poháry, ale teď to definitivně vypadá na klidné udržování umístění v první desítce, což je stále pro celek typu Sassuola úspěch.

O poznání větší motivaci mají hosté. Spezia v minulém kole přerušila nepříjemnou sérii čtyř proher, porazila Cagliari a v boji o záchranu si značně polepšila.

Svěřencům kouče Motty se zase dýchá o něco lépe, a to ještě Verde neproměnil v prvním poločase penaltu. První letošní vzájemné měření sil skončilo 2:2, Spezia vyhrála první půli a minimálně s nerozhodným stavem by měla jít do kabin i tentokrát.

V posledních sedmi kolech totiž po prvních 45 minutách ztrácela jen dvakrát a opatrná hra na půdě soupeře, kterému zas o tolik nejde (a bude mu chybět jeden ze tří klíčových střelců), může přinést ovoce.

Zdroj: ifortuna