15. 6. 2024

Analýza Salzburg vs Dinamo Zagreb: Kdo uspěje v bitvě outsiderů?

Zdroj: Depositphotos

Skupina E je po dvou kolech zcela otevřená. Mezi týmy jsou jednobodové odstupy, v Mozartově městě se střetnou třetí Salzburg (2 body) se druhým Záhřebem (3).

Před startem soutěže se přitom předpokládalo, že za AC Milán a Chelsea se poperou o třetí místo a účast v jarní fázi Evropské ligy.

Zatím mizerné výsledky Chelsea však dávají oběma klubům celkem slušnou šanci na lepší výsledek. Jejich dva nadcházející vzájemné zápasy tak budou pro jejich ambice klíčové.

Přestože Salzburg s Dinamem neprohrál v pohárech po 90 minutách ani jeden ze šesti zápasů (3-3-0), má mu co vracet.

Poslední vzájemný duel před šesti lety v kvalifikaci Ligy mistrů vyhrál Záhřeb v Rakousku 2:1 v prodloužení a soupeře tak vyřadil.

Od té doby se ale Red Bull etabloval jako pravidelný účastník LM a loni dokonce postoupil poprvé do play off.

Salzburg je nyní schopný konkurovat prakticky komukoliv, že remizoval 1:1 doma s AC Milán a také na Chelsea, už nikoho nepřekvapilo.

Teď ale potřebuje zabodovat naplno a proti Záhřebu by se mu to mělo povést. Dinamo šokovalo v úvodním kole doma Chelsea (1:0), jenže nyní bude hrát venku a tam je poloviční.

Od jeho posledního venkovního vítězství ve skupinové fázi LM uteklo bezmála 24 let a do té doby vykazuje na cizích stadionech bilanci 3 remíz a 16 porážek, tu poslední utrpěl na San Siro od  AC Milán poměrem 1:3.

Výbornou formu z Ligy národů bude chtít prodat slovinský supertalent Benjamin Šeško, trefit by se mohl také švýcarský kanonýr Noah Okafor. 

Zdroj: Fortuna