30. 11. 2023

Analýza Real Madrid vs Barcelona: Potvrdí Bílý balet v El Classicu svojí nadvládu?

Pryč jsou doby, kdy se Barcelona zmítala na konci první desítky ligové tabulky a ztrácela body v každém druhém zápase. Xavimu se i s pomocí několika zimních posil podařilo zahájit ozdravnou kúru slavné značky, alespoň tedy po sportovní stránce.

Od poloviny prosince Barcelona v LaLize neprohrála (8-4-0) a posunula se na třetí příčku tabulky, odkud na druhou Sevillu ztrácí už jen pět bodů (a má zápas k dobru).

V posledních čtyřech kolech před El Clásikem byl katalánský velkoklub stoprocentní při celkovém skóre 14:2.

Na lepší časy se díky nově oznámenému kontraktu se švédskou hudební streamovací službou blýská i v ekonomické sféře, a tak příznivci „blaugranas“ doufají ve všeobecně lepší zítřky.

Ještě veseleji by v jejich řadách mohlo zavládnout po nedělním ostře sledovaném duelu s odvěkým rivalem z Madridu. V El Clásiku ale navzdory výše uvedenému Barcelona favoritem nebude.

Real totiž pod Ancelottim zažívá úspěšnou sezonu.

Ligové tabulce vévodí s desetibodovým náskokem a aktuálně natahuje šňůru pěti vítězných soutěžních utkání v řadě, do níž spadá i slavný obrat proti hvězdnému PSG v odvetném osmifinále Ligy mistrů (0:1, 3:1).

Životní sezonu zažívá ve 32 letech francouzský šutér Benzema, který jen v lize nasázel už 22 gólů a jednoznačně kraluje tabulce střelců, navíc následován spoluhráčem Viníciusem (14).

I díky formě těchto dvou ofenzivních es lídra ligy bude mít podle mě v neděli Real ke třem bodům blíž než hosté. Madridští vyhráli pět předchozích vzájemných soubojů. Vsadím na pokračování této série. Jednička.

Zdroj: ifortuna