27. 7. 2024

Analýza Portugalsko vs Severní Makedonie: Připustí domácí senzaci?

Druhé a zároveň finálové kolo baráže o postup na MS do Kataru. Portugalsko doma přivítá Makedonii a v tomto měření sil bude jednoznačný top favorit na postup.

Obě země přežily velmi dramatické souboje v předchozím kole baráže. Portugalsko sice doma zdolalo Turecko 3:1, ale Turci za stavu 2:1 zahodili pokutový kop v 85. minutě a pokud by vyrovnali, kdoví jako by souboj skončil.

Makedonie hrála v Itálii a logicky byla obrovský outsider duelu. Italové podle očekávání soupeře převýšili ve všech statistikách a drtivě ho přestříleli, ale pykali za střeleckou nemohoucnost. Trajkovski dal gól na 1:0 v 92. minutě a senzace byla na světě.

Neumím si představit co by se dělo, kdyby se Makedonie podařilo vyřadit i druhého obrovského favorita. To už by byl asi menší fotbalový zázrak.

Domácí celek má z předešlých 5-ti zápasů bilanci 3 výhry, remíza a prohra. Hosté z předchozích 5-ti duelů čtyřikrát vyhráli a jednou prohráli a momentálně mají 3 výhry v řadě.

Vzájemná bilance z předchozích dvou zápasů je lepší pro domácí celek, který jednou vyhrál 1:0, ale bylo to už pořádně dávno.

Druhý zápas skončil remízou 0:0 a v obou případech se jednalo o přípravné zápasy. Myslím, že domácí favorit si dá na soupeře obrovský pozor a ukáže kvalitu. Zkusím tip, že Portugalsko vyhraje v handicapu, tedy alespoň o 2 góly.

Zdroj: sazkovekancelare.com