15. 6. 2024

Analýza Philadelphia vs Las Vegas: Využijí hosté momentum?

V noci z úterý na středu čeká zámořskou NHL velmi bohatý program a jedním ze zápasů bude střetnutí mezi Philadelphií a Las Vegas.

Hosté, kteří jako už tradičně atakují příčky zajišťující postup do play off, budou na ledě Flyers v roli favoritů. Hlavním důvodem je fakt, že domácí na tom nejsou herně ani výsledkově nikterak dobře a Philadelphii takřka jistě čeká přestavba kádru.

V rámci celé ligy jsou Flyers jedním z nejhorších týmů, reálné šance na výsledkový zvrat jsou nulové, a i přes občasné úspěchy v podobě ojedinělých výher se dá říct, že probíhající sezonu zabalili.

Naopak Vegas hrají o hodně. V Pacifické divizi se jim na záda lepí Edmonton, Anaheim a Vancouver a potřeba získávání bodů ze zápasů, ve kterých tento tým figuruje v roli favorita, je prakticky nutností.

Vegas navíc mají soupeři co vracet. V prosinci, kdy ještě Philadelphia hrála o poznání lépe, totiž dokázala v Las Vegas zvítězit 4:3.

Od té doby se ale rozložení sil podstatně změnilo, Flyers se začali herně trápit a propadli se až ke chvostu ligy, zatímco Golden Knights se znovu zařadili mezi nejlepší celky Západní konference.