30. 11. 2023

Analýza Olomouc vs Liberec: Naváží Severočeši na skalp Slavie?

Zdroj: Depositphotos

Liberec porazil před týdnem pražskou Slavii (1:0), ale výsledek je potřeba brát s rezervou. Slovan v utkání ani jednou nevystřelil na branku soupeře (vlastní gól Olayinky), obránce Štětina pak potvrdil, že pro tým bude spíš přítěží než posilou.

Exsparťanský stoper v každém zápase něco vyvede, jednou má podíl na inkasované brance, tentokrát se nechal zase vyloučit po nesmyslných „sáňkách“ alá Costa.

Nasvalený obránce každopádně bude tentokrát v nominaci chybět, jestli je to pro hosty výhoda nebo nevýhoda se teprve ukáže. Výsledky mírně hovoří v jeho prospěch, Liberec neprohrál už čtyřikrát v řadě, každopádně slovenský exreprezentant je jedním z nejslabších článků týmu.

Olomouc před týdnem také uspěla, když vyhrála v Karviné (2:1), góly od očekávaných střelců ale chybí i nadále. Nejčastějším výsledkem Sigmy v domácím prostředí je tak remíza (4-6-2), dělba bodů hrozí i tentokrát.

Vzájemná bilance z posledních let nahrává sice Sigmě, ale střelecké trápení mužstva tříbodovému zisku tentokrát nenahrává.

Liberec pro změnu venku nezvítězil už pětkrát po sobě, jeho výsledky na cizích hřištích jsou během jara o poznání horší než doma. Remíza bude spravedlivým vyjádřením sil obou celků, které dělí v tabulce FORTUNA:LIGY jen tři body. 

Zdroj: ifortuna