18. 5. 2024

Analýza Nottingham vs Cr. Palace: Odrazí se domácí nováček ze dna?

Nováček soutěže Nottingham Forest se snaží, ale možná jsou to právě chybějící zkušenosti, co ho drží u dna.

V minulém kole byl totiž zejména v prvním poločase utkání s Brentfordem výrazně lepším týmem, nakonec musel být ale rád za remízu 2:2, kterou mu zachránila až vlastní branka v šesté minutě nastaveného času.

V případě, že Nottingham nechce strávit dlouhou pauzu na posledním místě, musí teď porazit Crystal Palace a doufat v zaváhání svých nejbližších konkurentů.

Bez šance určitě není, vždyť v posledních třech domácích ligových vystoupeních neprohrál (1-2-0) a v tomto období zde porazil i slavný Liverpool (1:0).

Trefu v samotném závěru nastavení slavil o minulém víkendu i Crystal Palace, který díky ní ovládl londýnské derby s West Hamem (2:1).

Jednalo se přitom o jeho vůbec první letošní venkovní ligovou výhru, a zároveň o třetí z posledních čtyř ligových střetnutí.

Svěřenci kouče Patricka Vieiry jsou velmi nepříjemným soupeřem pro všechny týmy a v případě výhry mohou dokonce sledovat mistrovství světa z pozic blízko první šestky.