6. 10. 2024

Analýza Mountfield HK vs Sparta: Vyloupí Pražané ČPP Arénu?

Zdroj: Depositphotos

Mountfield se zatím pere s velkou marodkou, ale v pátek dokázal vybojovat ohromně cenné vítězství na ledě Boleslavi 2:0.

Skvělý výkon podal Henri Kiviaho, kryl všechny střely soupeře a připsal si tak první nulu sezony, dost mu také pomáhala obrana, kde si svou premiéru odbyl jeho finský kolega Joona Huttula.

Hradec utkání rozhodl na konci 2. třetiny po trochu kontroverzní trefě, puk totiž z výšky sklepl Petr Kalina sklepl Petr Kalina a mělo se jednat o vysokou hůl, ale hra pokračovala dál.

Boleslavští přestali hrát a do úniku se dostal Kevin Klíma, který předložil krásnou přihrávku na Lukáše Pajera a ten zakončil do poloodkryté klece.

V závěru do prázdné pojistil tři body Jakub Lev a domácím to stačí na průběžné 9. místo.

Soupeř z hlavního města se nachází na středu tabulky, po výhře s Kladnem nenavázal na svůj výkon a podlehl Třinci 2:4.

Sparta přitom dvakrát vedla, skóre otevřel Erik Thorell svou první trefou sezony a poté v přesilovce skóroval Roman Horák z mezikruží.

Oceláři ale přehráli rudou mašinu ve třetí periodě, celkově byli Pražané hodně nedisciplinovaní (celkem 18 trestných minut) a málo důrazní na svém brankovišti.

Problémem hostů je také střelba, 18 střel za utkání je prostě málo.

Na ledě Hradce to bude chtít předvést lepší výkon, ale Sparta na Lvi umí, bodovala s nimi osmkrát v řadě z toho sedmkrát vyhrála, proto by si svěřenci Pavla Patery mohli připsat tři body.