24. 9. 2024

Analýza Manchester City vs Brighton: Překvapí hosté další velký tým?

Dvě remízy v předchozích třech ligových zápasech a žádná výhra v posledních třech soutěžních vystoupeních (0-2-1), na podobné bilance není Manchester City rozhodně zvyklý.

Svěřenci kouče Guardioly na tom ovšem nejsou tak špatně, jak by se mohlo zdát.

Minulý týden si zajistili postup do semifinále Ligy mistrů a po víkendovém vyřazení z FA Cupu (2:3 Liverpool) se mohou plně soustředit na své dva hlavní cíle letošního ročníku.

Proti Brightonu se nečeká nic jiného než návrat na vítěznou vlnu a dá se předpokládat, že Sky Blues na soupeře vletí, jak je ostatně jejich dobrým zvykem.

Patnáct vstřelených branek v úvodních 15 minutách nebo 24 v první půlhodině hry. To jsou čísla, se kterými se žádný jiný tým v Anglii nemůže měřit a hosté tuší, že hned od první minuty budou pod pořádným tlakem.

Dlouhou cestu od jižního pobřeží ovšem jistě nestráví v obavách, vždyť v minulých třech vystoupeních ani jednou neprohráli a na stadionech Arsenalu a Tottenhamu dokonce získali tři body. Že by Seagulls zkompletovali neskutečný venkovní hattrick?