30. 5. 2024

Analýza Man.United vs Tottenham: Skolí Conteho družina další klub z Manchesteru?

Překvapí Antonio Conte další tým z Manchesteru? Schopnosti na to rozhodně má (United porazil ve čtyřech z předchozích šesti vzájemných zápasů) a po vysoké pondělní výhře nad Evertonem i ambice.

Conte prohlásil, že jeho očekávání každým podobným úspěchem rostou a znovu vyhlásil boj o Ligu mistrů, což ještě před několika dny odpískal.

Evidentně šlo o další z jeho geniálních tahů a podobného trenéra můžou v Manchesteru svému konkurentovi závidět.

Ne, že by Ralf Rangnick byl špatný, ale United potřebují stálého kouče jako sůl, zatím ale o něm jasno není. Manchester nevyhrál v lize zase dvakrát po sobě, minule nezvládl městské derby (1:4) a opět se vyrojily spekulace, že Cristiano Ronaldo není využit tak, jak by měl a po sezóně klub prý opustí, aby vytvořil vysněnou dvojici s Messim v PSG.

To je ale ještě daleko, United teď dotahují ztrátu na Arsenal na čtvrtém místě a potřebují vyhrát, mají totiž o tři zápasy více. Tottenham vyhrál před pár týdny na půdě Manchesteru City, pak ztratil v Burnley, ale naposledy potvrdil svou zlepšenou venkovní formu v Leedsu (4:0).

Na rozdíl od Manchester United, který stále nemůže přepnout na lepší výkonnostní stupeň to vypadá, že se Spurs budou zlepšovat a naději na úspěch na Old Trafford rozhodně mají – vyhráli zde dva z předchozích tří soubojů.

Manchester United je sice porazil už dvakrát v řadě, ale třikrát se mu to v Premier League povedlo naposledy mezi lety 2009 a 2010.

Zdroj: ifortuna