15. 6. 2024

Analýza Lyon – Saint Etienne: Lokální Le Derby pro domácí tým

Lyon a Saint Etienne jsou dva největší soupeři ve Francii. Le Derby však bude poznamenáno absencemi a skutečností, že oba týmy potřebují po špatných výkonech body jako sůl. Alespoň se oba fanouškovské tábory v této sezóně „vyznamenaly“, ale výtržnostmi.

Pouze o střed tabulky

Před sezonou byl Lyon označován za největšího vyzyvatele PSG v boji o titul. Opak je však pravdou. Domácí se trápí, a přestože v lize drží pětizápasovou sérii bez porážky, vyhráli pouze jednou. Jsou tedy pouze jedenácté.

Trenér Bosz má však stále důvěru vedení, což jasně dokumentoval konec roku. Kvůli reprezentaci, trestu, korunovaci a zraněním mu chybí řada hráčů, přesto věří, že naváže na výhru proti Troyes.

Trápící se legendární tým

Saint Etienne je jedním z nejúspěšnějších francouzských klubů, ale není mu to nic platné. Série bez jediného bodu trvá už šest dílů, a protože ani předchozí sezóna nebyla o moc lepší, je zjevně poslední.

V tuto chvíli potřebují k záchraně 5 bodů. Ani příchod trenéra Dupraza místo Puela v polovině prosince nepřinesl ovoce. Ne mít problémový tým naložený příliš málo, tolik jako 5 hráči chybí na Africkém poháru národů a korona se zraněními má co říci.

NA CO DOPORUČUJEME SÁZET

Lyon – St. Etienne 1

Handicap 0:1,5 1

Hosté jsou na tom špatně, venku vyhráli pouze jeden duel, zatímco Lyon naopak doma prohrál pouze jeden duel. Věříme ve vícególové vítězství domácích, přestože se v roli jasného favorita spíše trápí.