15. 7. 2024

Analýza Liverpool vs Watford: Otevřou si domácí na Anfiledu střelnici?

Liverpool oslavil postup do čtvrtfinále Ligy mistrů i přes domácí prohru s Interem (0:1), od té doby ovšem znovu třikrát vyhrál a o jeho mistrovských ambicích už nikdo nepochybuje.

Vedoucí Manchester City drží pouze jednobodový náskok a vzhledem k termínu tohoto duelu se Reds mohou po dlouhé době, byť dočasně, dostat na první místo, na kterém letos byli pouze po šestém kole.

Velmi důležitá byla v tomto ohledu výhra na Arsenalu, kde Liverpool slavil po výsledku 2:0, která měla navíc za následek, že v Premier League svěřenci Kloppa neinkasovali už čtyřikrát v řadě.

Sestupem ohrožený Watford nemůže pro Salaha a spol. představovat v této cestě zásadní překážku, když se zde na konci února představil podobně namočený Norwich, odjel se šestigólovým přídělem (6:0).

Hornets sice minule vykřesali naději výhrou na Southamptonu (2:1), předtím ovšem prohráli tři ze čtyř střetnutí a dvakrát inkasovali přesně čtyři góly.

S takovou bilancí se na Anfield necestuje nejlépe zvlášť, když první letošní vzájemné měření sil skončilo výhrou Liverpoolu 5:0.

Zdroj: ifortuna