30. 5. 2024

Analýza Lille vs St.Etienne: Vyhrají Dogy potřetí v řadě?

Předehrávku osmadvacátého kola bude mít na svědomí Lille, které přivítá St. Etienne. „Dogy“ minulý týden potvrdily předchozí venkovní vítězství z Lyonu (0:1) a doma si poradily s Clermontem 4:0. Trvalo však poměrně dlouho než Lille zápas definitivně zlomilo na svoji stranu.

Po vedoucí brance Bamby to dlouho vypadalo vyrovnaně, avšak v druhém poločase obdržel druhou žlutou kartu jeden z defenzivních záložníků soupeře, což Lille výrazně pomohlo a v poslední dvacetiminutovce se prosadilo trio David, Celik a Zhegrova (zimní posila ze švýcarské Basileje).

Gourvennecova družina se tak rázem ocitla už na sedmém místě tabulky s dvoubodovou ztrátou na pátý Strasbourg a pětibodovou na třetí Marseille. Třetí výhru v řadě Severofrancouzi vyhlíží také se St. Etienne, které pod koučem Duprazem nadále zažívá jak herní, tak také výsledkový vzestup.

Jedno z klíčových vítězství po skalpech Angers, Montpellieru a Clermontu přišlo minulý týden v záchranářském souboji proti Métám, s nimiž si „Les Verts“ připsali další tři body po výhře 1:0 a odskočili tak příčkám přímého sestupu na rozdíl tří bodů.

K výborným výkonům se v posledních týdnech rozehrál Denis Bouanga (poslední tři zápasy 2+2), který se při zmiňovaném vítězství jediným gólem v utkání prosadil i ve druhém zápase po sobě a na kopačce měl další dvě branky, přičemž v první půli mu ještě jeden gól nebyl uznán.

Hráči St. Etienne tak jedou do Lille v dobrém rozpoložení a rozhodně by nemuseli odjet s prázdnou vzhledem k tomu, s jakým nasazením celek z hornického města poslední týdny hraje.

Zajímavý kurz je na to, že se gólově prosadí oba týmy. Hosté mají rychlostně vybavené hráče a dá se předpokládat, že budou hrát na rychlé protiútoky a zároveň se střelecky prosadili v šesti ligových zápasech po sobě.

Lille se sice v defenzivě zlepšilo, když neinkasovalo čtyři zápasy po sobě s Montpellierem, Métami, Lyonem a naposledy také s Clermontem, i z toho důvodu je kurz na sázku „oba týmy dají gól“ vcelku vysoký a vzhledem k posledním zajímavým výkonům St. Etienne se tento tip rozhodně vyplatí zkusit.