Analýza Liberec vs Teplice: Slovan na žluté umí! Bude to zase 2:1?

Teplice se po dobrém vstupu do jarní části pohoršily, v posledních třech ligových zápasech neuhrály ani bod a vstřelily jedinou branku.

Mužstvo má tak stále barážové starosti. Právě střelecká nemohoucnost stojí hosty body, kouč Jarošík nepochopitelně roztrhl ofenzivní tandem Sejk – Žák, ve kterém to fungovalo.

Zdravotní potíže má další klíčový hráč Fortelný, jeho start je s otazníkem. Zlepšená defenziva mužstva proti podzimu trvá, nicméně už není tak neprostupná jako na začátku jara, Tijani je každopádně zcela klíčovým hráčem defenzivy, bez něj by bylo mužstvo ještě ve větších potížích.

Liberec před reprezentační pauzou rovněž prohrál (v Olomouci), další porážku přidal v přípravě s Drážďanami (1:2). Slovan nicméně umí na Teplice zahrát, což potvrzují poslední tři výhry v řadě.

Liberec pokaždé zvítězil poměrem 2:1, což je zajímavá varianta na přesný výsledek.

Slovanu bude každopádně stačit jakákoliv výhra, tři body by prakticky znamenaly definitivu vyhnutí se skupině o záchranu. Mužstvo je kreativnější, má širší kádr, zkušenějšího trenéra i výhodu domácího prostředí.

Teplice prohrály venku v probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY už devětkrát. Jednička, fajnšmekři pak musí zkusit výsledek 2:1.

Zdroj: ifortuna