2. 5. 2024

Analýza Liberec vs Škoda Plzeň: Kdo postoupí do čtvrtfinále?

Měla to být nejjasnější série předkola, rozuzlení dramatu nakonec přinese ultimátní páté utkání pod Ještědem.

Liberec bude pod obrovským tlakem.

Pátý tým po základní části, který před play off vyhrál devět zápasů v řadě a v úvodním duelu série doma Plzeň přejel 4:1, si nepřipouštěl nic jiného, než rychlý průlet do čtvrtfinále.

Plzeň, která naopak šla do vyřazovací části se šňůrou devíti porážek se nečekaně zmátořila, ve druhém střetnutí vypráskala favorita na jeho ledě 6:0 a doma pak za stavu 1:2 v sérii odvrátila gólem v prodloužení konce sezony po vítězství 2:1.

Série je vyhrocená na ledě i v zákulisí, postupně nabírá na grádech, navíc ji ovlivňují dodatečné verdikty disciplinárky.

Na podnět Liberce byl po třetím utkání potrestán stopkou na dva zápasy plzeňský Hrabík, Indiáni opláceli úspěšným podnětem na faul Frolíka, který tak nezasáhne do dnešního střetnutí.

Celkově rozhodčí rozdali v sérii 129 trestných minut, s využitím přesilovek jsou ale oba týmy na štíru.

V pátém zápase se dá každopádně očekávat minimálně na začátku zklidnění emocí, každé zbytečné vyloučené může být fatální.

Hlavním přikázáním bude neinkasovat, oba týmy se přitom můžou spolehnout na výborně chytající brankáře. Více než pět gólů zřejmě nepadne.