20. 6. 2024

Analýza Liberec vs Olomouc: Uhájí Tygři svoje území?

Zdroj: Depositphotos

Bílí Tygři si po sedmi remízách konečně připsali tříbodové vítězství a rovnou ve velkém stylu, budějovický Motor doma rozebrali 6:1.

Skvělý výkon předvedli Michal Birner (1+2) a Uvis Janis Balinskis (2+0), lotyšský reprezentant je zatím velmi produktivní s bilancí 3+3 v osmi duelech, alespoň částečně tak nahrazuje Ladislava Šmída.

Jako obvykle se vytáhl Petr Kváča, úspěšnost si drží 92,64% a průměr 1,93 obdržených gólů na zápas. Liberec se tak posunul v tabulce až na 2. místo, oproti minulému roku je jejich vstup do základní části mnohem povedenější.

Svou bodovou sérii se budou snažit domácí prodloužit na 9 utkání, v Home Credit Aréně přivítají urputnou Olomouc.

Ta zatím překvapuje a bez Davida Krejčího se drží na 4. příčce, a to mají Kohouti dvě utkání k dobru. Naposledy si parta Jana Tomajka připsala dva body za výhru s Vítkovicemi 5:4sn.

Hlavním hrdinou byl Jakub Orsava, připsal si dva body (1+1), nová tvář mužstva srovnala při hře bez brankáře a poslala napínavý souboj do prodloužení.

Tam branka napadla a tak následovaly nájezdové hody, prosadili se čtyři vítkovičtí hráči, ale na olomoucké straně to bylo o jednoho více.

Rozhodl Lukáš Nahodil, Stezku překonal hned třikrát, při rozhodujícím pokusu předvedl famózní bekhendový blafák.

Olomouc zatím překvapuje a celkově hraje dobrý hokej, Hanáci navíc s Libercem vyhráli posledních pět vzájemných střetnutí a mohli by tak získat min. 2 body.