25. 9. 2024

Analýza Lens vs Nantes: Uhájí domácí svojí půdu?

Lens jako teprve druhý tým v rámci této ligové sezony obralo minulé kolo Paříž na jejím vlastním stadionu, remíza 1:1 však lídrovi soutěže z hlavního města k zajištění si titulu stačila.

Druhou remízu 1:1 proti pařížskému gigantovi v řadě vystřelil tentokrát Corentin Jean dvě minuty před koncem, a to v době, kdy tým Francka Haiseho hrál o desíti po vyloučení stopera Kevina Dansa.

Do posledního kvarteta zápasů v rámci tohoto ročníku Ligue 1 vstupují Severofrancouzi stále ještě s nadějí na to se umístit na páté pozici, na níž ztrácí tři body.

Sobotní duel s Nantes slibuje solidní fotbalové pokoukání, které by mohlo přinést branky. „Kanárci“ minulý týden doma v divoké přestřelce nakonec porazili Bordeaux po výsledku 5:3, když všech pět branek vsítili až po změně stran.

Po prvním poločase svěřenci Antoine Kombouareho prohrávali 0:2, což se jim v úvodních šesti minutách druhé půle podařilo stáhnout a inkasovaný gól na 2:3 je rovněž nepoložil, protože přišla finální otočka na 5:3.

Dvěma brankami se pod vítězství podepsal Kalifa Coulibaly a gólem s asistencí také nigerijský tahoun Moses Simon.

Oba týmy dělí v tabulce čtyři body, hosté z Nantes však už hrají jen o čest a o klidný střed v konečném pořadí, k pohárům a sestupu to mají v obou případech daleko.

Zajímavou variantou se jeví sázka, že uvidíme branku na obou stranách, což bylo k vidění v posledních čtyřech vzájemných zápasech a také v posledních pěti zápasech Nantes, v nichž padlo celkově dvaadvacet gólů!

Domácímu Racingu budou chybět hned dva stopeři – vykartovaný Kevin Danso a také se zraněním laborující Facundo Medina, v případě prvně jmenovaného se jedná o poměrně citelnou ztrátu v defenzivě.

Z výše uvedených faktů vychází najevo, že se gólově prosadí oba týmy.