Analýza Lazio vs Sassuolo: Spraví si domácí náladu po prohraném derby?

Zdroj: Depositphotos

Ztráta pozice v první šestce nebyla pro Lazio tím nejhorším, co se mu v posledním kole italské Serie A přihodilo. Vysoká prohra (0:3) v římském derby, které bylo rozhodnuto skoro dříve, než vůbec začalo, přičemž konečný výsledek byl znám již po prvním poločase, totiž spustila velkou vlnu nevole jeho fanoušků.

Někteří se dokonce dožadovali vrácení vstupného, omluvy hráčů je nezajímali. Jediný, kdo podle nich obstál byl Ciro Immobile, přičemž kritika se nevyhnula ani kouči Sarrimu a vedení klubu, které není schopné přivést pořádné posily.

Sassuolo navíc není tím pravým soupeřem, proti kterému by se Lazio mělo pokoušet o nápravu.

Svěřenci Alessia Dionisiho vyhráli čtyři z předchozích pěti utkání (1 remíza), v posledních dvou výhrách dali přesně čtyři góly a v případě úspěchu na Stadio Olimpico se Laziu mohou přiblížit na rozdíl pouhých tří bodů.

Sedmé místo přitom bude pravděpodobně na konci sezóny pohárovým (nevyhraje-li Fiorentina italský pohár) a Sassuolo cítí šanci.

Do sestavy hostí se po trestu vrací útočník Raspadori a opět vytvoří obávané trio s Berardim a Scamaccou. Lazio je i díky domácímu prostředí favoritem, kvůli současné náladě mezi jeho příznivci se to ovšem nemusí potvrdit.

Zdroj: ifortuna