24. 4. 2024

Analýza Lazio vs AC Milan: Odjedou Rossoneri z Říma s prázdnou?

Poslední domácí duel Laziu nevyšel, promarněné dvoubrankové vedení nad průměrným Empoli bude chtít jednoznačně odčinit.

Nápravu svěřenci Maurizia Sarriho ostatně započali již minulý víkend v Sassuolu, kde vyhráli 2:0 a udrželi se ve vyrovnané bitvě o pohárové příčky.

Lazio má navzdory jistým problémům momentálně o šest bodů více než po 18. kole vloni, a nebýt zranění Cira Immobileho, mohla zavládnout v klubu znovu spokojenost.

Domácí kanonýr ale udělá vše proto, aby se v dalším důležitém klání představil a jeho start není vyloučen. Takhle to s obhajobou titulu nedopadne dobře, psala italská média po další ztrátě AC Milán.

A mají pravdu, remíza 2:2 v Lecce, kterou navíc Rossoneri museli zachraňovat ve druhém poločase, nebyla ideálním výsledkem a ztráta na vedoucí Neapol zase narostla.

Milánští inkasovali v první půli dvě branky poprvé od října, kdy se jim to přihodilo v Turíně.

AC Milán mohl ve středu večer své fanoušky alespoň potěšit ziskem italského Superpoháru v městském derby (tentokrát hraném v Rijádu), ale nabídnuté šance bohužel nevyužil.

Po prohře 0:3 nemá na úplně dno aktuální formy daleko a čekají ho snad už jen lepší časy. Tentokrát ho čeká další venkovní střetnutí a bude to velká neznámá – na půdě týmů z první sedmičky hrál letos pouze v Bergamu (1:1).

Ale protože výhry venku slavil pouze v Empoli, Salernu, Janově (Samp) a Veroně, dá se předpokládat, že domácí budou mít velkou šanci na úspěch.

A jestli nastoupí Immobile, bod jistě vybojují, vždyť takový Inter odsud odjel s prohrou 1:3.