23. 7. 2024

Analýza LASK Linz vs Slavia: Postoupí Sešívaní bez nervů?

První duel skončil před týdnem v pražském Edenu jednoznačně (4:1) a Slavia je jednou nohou ve čtvrtfinále soutěže. Český klub měl v úvodním utkání velkou převahu, neproměnil další šance, navíc nastoupil v hodně kombinované sestavě (bratři Pudilové).

Do odvety půjde každopádně družina kouče Trpišovského s větší kvalitou i pokorou a nic nepodcení, zejména když v neděli prohrála v Liberci (0:1) a přišla o první příčku ve FORTUNA:LIZE.

Mužstvo trápí absence na defenzivních postech (Bořil, Kacharba atd..), naopak směrem dopředu má Slavia na výběr včetně Lingra a Schranze, kteří v prvním vzájemném utkání chyběli. )

Hosté budou hrát na brejky, dopředu se musí tlačit domácí, což povede k dalším chybám v defenzivě rakouského celku. Ofenziva Slavie je navíc rychlostně disponovaná (Sor, Olayinka, Lingr, Schranz), obrana LASKu má naopak ve sprintových dovednostech limity.

Slavia by mohla mít i v odvetě herně navrch, motivací je jak finanční odměna, tak koeficient, který si klub dobře uvědomuje.

Dílčím varováním by ale měla být víkendová výhra LASKu nad Tirolem (6:0), která přeci jen naznačuje střelecké schopnosti mužstva.

Podobně jako v prvním vzájemném utkání se tak v koncovce prosadí oba týmy, počet branek bude zároveň vyšší než dva góly v zápase.

Zdroj: ifortuna