Analýza Karviná vs Bohemians 1905: Kdo ovládne záchranářský duel?

Oba celky mají záchranářské potíže, a tak vzájemný duel bude prakticky o šest bodů. Pokud Karviná zvítězí, její šance na záchranu ještě ožijí. Slezský celek je potřeba brát na jaře vážně, Karviná dokázala porazit Slavii i Baník, tedy soupeře z horní poloviny tabulky FORTUNA:LIGY.

Domácí mužstvo před svými fanoušky ještě nevyhrálo (0-6-7), nicméně skóre 16:23 ukazuje, že to není taková hrůza, jak se zdá dle počtu získaných bodů.

Karviná nemá s „klokany“ úplně nejlepší vzájemnou bilanci, ale v posledním vzájemném klání na svém hřišti ji dokázala porazit (2:1).

Domácí celek ke všemu poslední zápas před reprezentační pauzou vyhrál, v klubu tak byla relativně pozitivní atmosféra. To neplatí o Bohemce, která odvolala kouče Klusáčka, na jeho místo se posunul asistent Veselý.

Pod jeho vedením mužstvo odehrálo přípravu s Plzní a remíza 1:1 naznačila možnosti týmu. Ze základu se „pakoval“ Köstl, který v posledních duelech vyráběl jednu minelu za druhou, šance do základu se přiblížila i dalším hráčům.

Hosté každopádně letos na cizích hřištích nezáří, šest bodů je nejméně společně s Budějovicemi. Pražský klub navíc trápí žalostná defenziva, 52 inkasovaných branek znamená druhou nejhorší obranu v soutěži.

Hosté jsou směrem dozadu pomalí, což bude problém i tentokrát, protože Karviná směrem dopředu zrychlila. Domácí v neděli zaknihují první výhru v domácím prostředí.

Zdroj: ifortuna