27. 7. 2024

Analýza Jablonec vs Sparta: Oplatí domácí Pražanům vyřazení z poháru?

Oba celky se střetly před týdnem na Letné v rámci poháru a z postupu do další fáze se radovala Sparta. V normální hrací době ale utkání skončilo remízou (3:3), a také tentokrát lze očekávat vyrovnaný duel.

Jablonec nutně potřebuje body v boji o záchranu, Spartě se naopak šance na mistrovský titul po porážce v derby rapidně vzdálila. Hosté přijedou na sever Čech hodně oslabeni, kouč Vrba bude mít problém poskládat stoperskou dvojici.

Zdravotní potíže mají v posledních dnech Čelůstka, Hancko i Panák, poslední dva nedohráli vyhrocené derby. Čtvrtou žlutou kartu navíc inkasoval Krejčí mladší, na pozici stopera se tak vedle Vitíka zasune nejspíš defenzivní štít Pavelka, pokud se tedy někdo ze zmíněné trojice nedá dohromady.

Na souhře obranných složek to každopádně zanechá stopy, Jablonec navíc zná recept, jak překonat defenzivu Pražanů.

Pro domácí hovoří rovněž těžký terén, který nebude hostům sedět, stejně tak fakt, že družina kouče Rady dokázala o víkendu bodovat, byť brankou v 89. minutě.

Jablonec uhrál v posledních dvou ligových zápasech se Spartou čtyři body a na soupeře si věří.

Hosté na jaře navíc vypadají zranitelně, z osmi soutěžních duelů vyhráli jenom dvakrát, plus jednou po prodloužení. Remíza o půli nebo na konci utkání nemusí být špatnou volbou.

Zdroj: ifortuna