6. 10. 2024

Analýza HC Sparta vs Vítkovice: Zůstanou tři body v O2 Aréně?

Pražané dokázali ukončit sérii tří porážek a doma porazili Mladou Boleslav 3:2pp, stále jim ale patří až 10. příčka.

Rozhodl kapitán Michal Řepík, vstřelil dvě branky včetně vítězného gólu v prodloužení a zařídil tak svému celku dva body.

Mimo to se prosadil také David Tomášek, bylo mu uděleno trestné střílení a Krošelje s přehledem překonal.

Celkově však Sparta mohla získat plný počet bodů, ale posledních pět minut přišla o dvougólové vedení, v tomhle měl celek z velkoměsta potíže i minulý ročník.

Tento problém by mohl částečně vyřešit obránce Michal Kempný.

Zkušenosti má bohaté, v NHL nastupoval za Chicago a Washington (se kterým v roce 2018 vyhrál Stanley cup), s reprezentací získal bronz na letošním MS a byl účastníkem Světového poháru, v extralize nastupoval převážně za Kometu Brno.

Hned proti sobě bude mít těžkého soupeře, Vítkovice ovládly čtyři z posledních pěti duelů a jsou na 2. místě.

Po vítězství 6:3 s Libercem si poradily s Litvínovem 5:3. Střelecká pohoda týmu je znatelná, s počtem 48 gólů jsou nejlepší v soutěži, Ridera přitom byla v minulých letech známá hlavně jako defenzivní celek.

S podpisem Američanů Petera Muellera a Petera Kriegera je však jinak, k tomu se přidá Roberts Bukarts s Dominikem Lakatošem a obrany soupeřů mají co dělat.

Na druhou stranu, Pavel Patera s Patrikem Martincem se teď budou moct spolehnout na čtyři kvalitní beky, Němeček, Krejčík, uzdravil se Moravčík a Kempný by měl také pomoct, tři body by tak mohly zůstat v O2 Aréně.