30. 11. 2023

Analýza Fiorentina vs Bologna: Kdo vezme žezlo po Vlahovičovi?

Stadio Artemio Franchi ve Florenci uvidí jubilejní 140. ligové apeninské derby mezi Fiorentinou a Bolognou, přičemž oba celky v minulém kole pouze remizovali.

Domácí Fiorentina uhrála výsledek 1:1 s Hellasem Verona, který nebyl vyloženě zklamáním, ale naznačil, že po odchodu Dušana Vlahoviče to s účastí v evropských pohárech nevypadá úplně růžově.

Polský střelec Piatek se sice snaží, dal pět branek v posledních šesti kláních, ale doma je Fiorentina v těchto týdnech prakticky bezzubá.

V minulých čtyřech vystoupeních zde vstřelila jen dva góly, předtím přitom ještě s Vlahovičem v sestavě dala ve čtyřech domácích střetnutích branek hned 14.

Proti Bologni jich možná ale nebude tolik potřeba, svěřenci kouče Mihajloviče minule po nevalném výkonu pouze remizovali s Turínem (0:0) a to měli ještě velké štěstí, že jim rozhodčí odpustil penaltu za ruku ve vápně, což přiznal i srbský trenér.

Bologna nicméně nemusí věšet hlavu, v minulých letech na tom byla většinou o něco hůře a záchranářské problémy jí rozhodně nehrozí. Problémem ale může být fakt, že ve Florencii nedala gól už třikrát v řadě.

Opatrný start pak slibuje i skutečnost, že v šesti z posledních deseti vzájemných měření sil nepadl v prvním poločase ani jeden gól a remízou neskončil jen jeden.

Zdroj: ifortuna