30. 11. 2023

Analýza Empoli vs Verona: Odolají domácí nájezdu Hellasu?

Zdroj: Depositphotos

Nikdo asi nečekal, že Empoli přehraje aktuálně vedoucí AC Milán, na jehož půdě o minulém víkendu prohrálo těsně 0:1. Nováček soutěže ovšem vyhrál v Serii A naposledy na začátku prosince a pokračuje ve svém volném pádu středem tabulky.

Povedený podzim ale zajistil, že Empoli asi nebude mít záchranářské starosti, byť nějaké body ještě k jistotě setrvání mezi elitou přece jen získat musí.

Hellas Verona naposledy také neslavil, podlehl Neapoli 1:2 a ještě bude muset hrát další domácí utkání bez diváků kvůli už tradičním pokřikům a transparentům proti Neapolcům, které někteří příznivci tentokrát dovedli i pořádně za hranu (objevily se dokonce souřadnice města Neapol s výzvou Rusku či Ukrajině k bombardování).

Z fotbalového hlediska se Veroně nedaří zle, drží se v lepší polovině tabulky a 54 vstřelených branek je dokonce čtvrtým nejlepším výkonem.

Gólové hody by mohly být k vidění i zde, byť se to na první pohled nezdá. Oba celky se ale letos utkaly už dvakrát (jednou v poháru), a dohromady padlo deset gólů (3 a 7).

Zdroj: ifortuna