19. 4. 2024

Analýza Empoli vs Cremonese: Dočkáme se remízy?

Zdroj: Depositphotos

Až do 70. minuty odolávalo Empoli v úterním těžkém utkání na půdě Neapole, kde chtělo potvrdit svou nedávnou skvělou bilanci tří výher ve vzájemných soubojích řadě.

Přísná penalta ale jeho snažení zmařila a vedoucí celek soutěže nakonec přidal ještě jeden gól a vyhrál 2:0.

Empoli tak po domácím úspěchu proti Sassuolu opět prohrálo a v posledních šesti kolech a v posledních pěti kolech se mu to přihodilo již potřetí (2-0-3).

O poznání úspěšnější bylo v souboji s velkým favoritem Cremonese, které uhrálo bezbrankovou remízu s AC Milán.

Hlavní postavou byl opět mladý brankář Marco Carnesecchi, od jehož uzdravení se situace nováčka výrazně zlepšuje.

Cremona remizovala ve čtyřech z posledních pěti kol a střádá postupně bod za bodem.

Těch má ovšem jen sedm (0-7-7) a velmi vážně jí hrozí, že kalendářní rok 2022 uzavře bez jediné prvoligové výhry.

Do Toskánska ovšem Cremonese nepřijede v žádném případě bezhlavě útočit a svěřenci Massimiliana Alviniho jistě budou spokojeni i s dalším bodem.

Vzhledem k tomu, že opatrně hraje i Empoli, se minimálně v poločase nebo na konci remízy dočkáme.