20. 6. 2024

Analýza Eint.Frankfurt vs Tottenham: Klíčový duel v boji o postup?

Zdroj: Freepik

Skupina D se po dvou kolech vyvinula tak, že vzájemný zápas Frankfurtu s Tottenhamem bude pravděpodobně přímým soubojem o druhé postupové místo do play off.

Oba týmy prohrály se Sportingem a zároveň porazily Marseille.

Eintracht se do Ligy mistrů kvalifikoval jako vítěz Evropské ligy a teprve v ní sbírá zkušenosti.

V prvním zápase doma se Sportingem (0:3) na ně šeredně doplatil, v Marseille ale oslavil premiérové vítězství (1:0) mezi klubovou smetánkou a přihlásil se do fronty na postup.

Aby z ní zase nevystoupil, potřebuje tentokrát doma bodovat a nejlépe za plný počet.

Orlí hnízdo v Hesensku je vyprodané a po Sportingu ho bude chtít vyloupit návštěva z Londýna.

V domácím táboře panuje zdravé sebevědomí, Frankfurt po reprezentační pauze doma porazil 2:0 bundesligového lídra Union Berlín, obejít se ale musí bez střelce vítězné trefy Maria Götzeho (kotník).

Tottenham se nechal oškubat o všechny body v londýnském derby s Arsenalem (1:3)  a venku tak nevyhrál tři zápasy v řadě.

V Lisabonu přitom držel až do 90. minuty bezbrankový stav, pak ale dvakrát inkasoval a Sportingu jako vůbec první anglický tým v Lize mistrů podlehl.

Útočná dvojice Kane-Son pak vyšla i ve druhém utkání skupiny gólově naprázdno, což je pro Spurs problém, protože právě od nich se branky čekají.

V domácím střetnutí s Marseille je nahradil Richarlison, to ale není vyloženě kanonýr. Nepřekvapí, pokud Tottenham nevyhraje ani v Deutsche Bank Parku.