30. 11. 2022

Analýza duelu Rockets vs Mavericks: Předvede Brunson další bodovou show?

Jalen Brunson se letos vyprofiloval v klíčového hráče Dallasu a při absenci L. Dončiče převzal otěže na rozehrávce. V 10 zápasech ve kterých Luka letos nenastoupil nasázel v průměru 21b. a 7,4a.

Obecně Jalen ve svojí 4. sezóně zažívá zatím své nejlepší období v NBA. Po výměně trénera získal větší důvěru od nového kouče J. Kidda a zatím jí splácí vrchovatě.

Vedle bodového průměru se zvýšil i počet minut a střel, které si tenhle rozehrávač bere. Dnes těch střel a minut bude podstatně více i díky tomu, že mimo je druhá hvězda Dallasu KP.

Ve 3 zápasech kdy nehráli Dončič s KP odehrál Brunson v průměru 39min. a dal 20.7b. při usage 25%. Základ tedy v téhle sázce máme a co dále.

Hlavní hvězda týmu Luka Dončič

Brunson letos zakončuje v s 73% úspěšností v restricted area kolem koše a 47% v paintu, zároveň nemá problém dobře zakončit i z midrange s 45% úspěšností.

Po téhle sezóně bude Brunson volným hráčem, takže věřím, že do každého zápasu je letos motivovaný ukázat co v něm je a říct si o pořádný kontrakt.

Do toho nám hraje i soupeř, kterým jsou Rakety s druhou nejhorší obranou v lize. Vedle toho hrají nejrychlejším tempem, což kompezuje fakt, že Dallas naopak v útoku nespěchá.

Zároveň právě Houston z míst kde je Brunson silný inkasuje dost bodů s velmi dobrou úspěšností pro soupeře. Myslím si tedy, že pokud nepřijde nějaký blowout, má Brunson velkou šanci jít si i třeba k 25b., což letos už několikrát dokázal.

Instagram did not return a 200.