24. 4. 2024

Analýza Dortmund vs FC Sevilla: Naváže Borussia na výhru v Andalusii?

Týden staré vítězství 4:1 v prvním vzájemném zápase posadilo Dortmund ve skupině do sedla, naopak pro Julena Lopetegui to byl poslední duel na lavičce Sevilly.

Katastrofální vstup do LaLigy (18. místo) v kombinaci s mizérií v Lize mistrů vyústil v očekávanou trenérskou změnu, Rojiblancos převzal Jorge Sampaoli, který v Seville působil v letech 2016 až 2017.

Holohlavý Argentinec začal svoji druhou misi domácí remízou 1:1 s rozjetým Athleticem Bilbao, teď se v Severním Porýní-Vestfálsku pokusí vykřesat naději v Lize mistrů.

Každopádně hosté potřebují vyhrát, aby stáhli pětibodovou ztrátu na druhý Dortmund.

Pokud by naopak zvítězila Borussia, zajistila by si velkým předstihem jarní play off, pokud tedy v souběžně hraném utkání Kodaň senzačně neporazí Manchester City.

Dortmund ale před týdnem celkem jasně ukázal, že je momentálně dál než Sevilla a zvítězil by měl také doma.

Borussia skórovala už v 6. minutě, v poločase vedla 3:0 a všechny góly přitom padly po akcích z levé strany, kde obrana Sevilly hořela.

Další porci sebevědomí nabrali hráči Dortmundu v bundeslize, v domácím šlágru s Bayernem Mnichov zlikvidovali manko dvou branek a skvělým finišem uhráli cennou remízu 2:2.

Zdroj: Fortuna