20. 6. 2024

Analýza Dortmund vs Bayern: Kdo ovládne největší německé derby Der Klassiker?

Der Klassiker mezi Borussií Dortmund a Bayernem Mnichov ovládne program devátého kola Bundesligy.

Oba německé velkokluby nepůsobí na začátku sezony přesvědčivým dojmem, čemuž odpovídá i postavení v tabulce, když po osmi ligových duelech ztrácely na vedoucí dvojici Union Berlín – Freiburg dva body.

Die Schwarzgelben po reprezentační přestávce nezvládli utkání na RheinEnergieStadionu, kde sice nad 1. FC Köln vedli, nakonec však odjížděli s prázdnou po porážce 2:3.

Mužstvo trenéra Edina Terziće si zlepšilo náladu v Lize mistrů přesvědčivým triumfem 4:1 se Sevillou, čímž udělalo výrazný krok k postupu do osmifinále.

Bavoři po návratu z reprezentací nejprve rozprášili Leverkusen (4:0) a v úterý si ve třetím kole skupinové fáze Champions League pohráli rovněž s Viktorií Plzeň, která mohla být ráda, že si z Allianz Areny odvezla „jenom“ bůra (0:5).

BVB se poslední dobou ve vzájemných zápasech nedaří, od srpna 2019 nad Bayernem nevyhrálo a všech osm soutěžních klání prohrálo.

V předchozích šesti vzájemných soubojích se prosadily oba týmy a pokaždé padlo celkem více než 2,5 gólu, čemuž bych byl nakloněný i tentokrát.

Zároveň bychom se však měli dočkat vítěze, protože střetnutí bundesligových rivalů neskončilo smírným výsledkem od roku 2016.

Zdroj: Fortuna