30. 11. 2023

Analýza Crystal Palace vs Arsenal: Kdo ovládne malé londýnské derby?

Program 31. kola anglické Premier League zakončí londýnské derby v Selhurst Parku, kde domácí Crystal Palace přivítá Arsenal a máme se na co těšit. Oba celky hrají ve velmi dobré formě a první letošní vzájemné měření sil skončilo remízou 2:2, přičemž minimálně čtyři góly padly v sedmi z posledních devíti vzájemných soubojů!

Nenechte se ovšem mýlit postavením v tabulce, aktuálně 12. Crystal Palace neprohrál už šest soutěžních zápasů v řadě (4 výhry, 2 remízy) a svou jízdu před reprezentační pauzou završil pohárovým triumfem nad Evertonem (4:0), který ho nasměroval do semifinále FA Cupu.

Svěřence Patricka Vieiry svým způsobem brzdí vysoký počet remíz, letos jich na svém kontě mají nejvíce ze všech (13), ale za dělbu bodů by se tentokrát asi nezlobili.

Čtvrtý Arsenal musí odrážet ataky svých konkurentů v boji o Ligu mistrů, kam by se Kanonýři rádi vrátili poprvé od odchodu legendárního kouče Wengera a v posledních sedmi kolech nestačili pouze na fenomenální Liverpool (6 výher).

Arsenal vyhrál i poslední tři venkovní klání a tři body získal i vloni v květnu, když se na tomto stadionu představil naposledy (3:1). Ať už to ale teď skončí jakkoliv, góly by chybět neměly.

Zdroj: ifortuna