20. 5. 2024

Analýza Cr. Palace vs Tottenham: Kdo ovládne malé londýnské derby?

Po dvou prohrách v řadě bez vstřelené branky mohl konečně náročný francouzský kouč Patrick Vieira své svěřence pochválit.

Crystal Palace totiž s přehledem zvládl své silvestrovské vystoupení na stadionu Bournemouthu a zpět do Londýna se vracel v dobré náladě po výhře 2:0.

Před tímto duelem se hodně probíralo, že střelec Wilfried Zaha by potřeboval větší podporu od svých spoluhráčů, konkrétně kolegů z útoku.

Zmiňovaní Eberechi Eze a Jordan Ayew si to vzali k srdci a oba dokázali skórovat.

Palace na to bude chtít navázat v londýnském derby s Tottenhamem, který zde v minulé sezoně porazilo jasně 3:0 díky skvělému závěru.

Jenže právě tyto úseky hry letos Eagles nezvládají a jestliže mají z prvních 60 minut kladné skóre, z posledních 30 už je to hrozivých 4:11.

A úsek hry po 60. minutě je právě ten, kdy Spurs venku ožívají – vstřelili v něm sedm ze svých 12 venkovních ligových branek a inkasovali jen tři!

Crystal Palace pak v tabulce druhých poločasů patří k pěti nejhorším, zatímco Tottenham je jasně první.

Hostující fanoušci tak budou v Selhurst Parku očekávat od svěřenců Antonia Conteho hodně silný závěrečný sprint!