30. 11. 2023

Analýza Brighton vs Tottenham: Oklepou se Slepice z Ronaldova řádění?

Zdroj: Depositphotos

Tottenhamu se přímý souboj o pohárové příčky na půdě Manchesteru United nepovedl, po velkém boji prohrál kvůli hattricku Cristiana Ronalda 2:3.

Svěřenci Antonia Conteho se stále ještě utěšují faktem, že mají dva zápasy k dobru a jedním z nich je právě vystoupení v Brightonu, který prohrál již pětkrát v řadě a neprožívá vůbec povedené období.

Svým způsobem bude pro Spurs ale toto utkání velmi náročné, pokud ho nezvládnou na Ligu mistrů mohou zapomenout a výrazně se jim zkomplikuje i boj o ostatní evropské poháry.

Forma domácích, kteří si v první polovině sezóny nahráli dostatečný náskok, jim ale dává velkou šanci.

Brighton totiž ve třech ze zmíněných pěti utkání nedal ani gól a nebýt vysokého počtu remíz (12), bojoval by dle předpokladů o záchranu.

To se mu letos s největší pravděpodobností vyhne a sezóna tak bude hodnocena pozitivně.

Poslední domácí prohra s Liverpoolem (0:2) ale potvrdila, že na měření s těmi nejlepšími to zatím stále není a Tottenham bude moci zopakovat jasnou výhru z únorového vzájemného pohárového klání (3:1).

Snadné to nebude, což dokazuje i nevýrazná forma z posledních venkovních vystoupení (2 výhry, 4 prohry), ale on už Conte něco vymyslí. Motivace a pohárový nůž na krku hrají v jeho prospěch.

Zdroj: ifortuna