30. 5. 2024

Analýza Bielefeld – Augsburg: Kdo ovládne bitvu sousedů ze dna tabulky?

Zdroj: Depositphotos

Sousedé ze spodku tabulky se potkají v SchücoAreně, kde Bielefeld hostí Augsburg. Arminia minulý týden podle očekávání odjela bez bodu z Leverkusenu (0:3), prohrála však teprve druhý z posledních devíti bundesligových zápasů (4-3-2), takže se drží dva body nad barážovou příčkou.

Velkou zásluhu na tom má zlepšení v domácím prostředí, v němž svěřenci trenéra Franka Kramera šestkrát v řadě nepoznali přemožitele (2-4-0).

Die Arminen budou chtít prodloužit úspěšnou sérii proti Augsburgu, který ale není jejich oblíbeným soupeřem – nevyhráli s ním ani jedno utkání ve dvou nejvyšších soutěžích (0-2-5) a všechny tři domácí zápasy prohráli.

Bavorsko-švábský klub má navíc za sebou nečekanou remízu s Dortmundem (1:1), což mu zajistilo opuštění barážové příčky, nad Herthu BSC se však posunul jenom zásluhou lepšího skóre.

Hosté venku v lize třikrát po sobě prohráli a vždy přitom inkasovali více než 2,5 gólu, na hřištích soupeřů jsou druhým nejhorším týmem soutěže (1-4-7), čehož by mohl Bielefeld využít a konečně ve vzájemném duelu zvítězit.

Zdroj: ifortuna.cz