7. 9. 2024

Analýza Bayern vs Plzeň: Otevřou si domácí v Mnichově střelnici?

Plzeň v Lize mistrů zatím nebodovala, a tento trend by měl pokračovat i na půdě bavorského giganta.

Nic na tom nemění ani skutečnost, že domácí celek trápí covid, po páteční výhře nad Leverkusenem (4:0) je mimo hru hned několik hráčů v čele s Müllerem nebo Kimmichem.

Na druhou stranu na svou šanci čekají méně vytěžovaní fotbalisté jako Gnabry nebo Choupo-Moting, fit jsou rovněž Mané nebo Sané.

Ofenzivní síla domácího celku tak bude stále obrovská, všichni hráči jsou na tom skvěle rychlostně.

Plzeň trápí také několik absencí, kouč Bílek nemůže počítat se zraněným golmanem Staňkem.

Bez svého klíčového hráče a jasné brankářské jedničky tým o víkendu jen remizoval na půdě Bohemky (1:1), což není zcela optimální generálka.

Německý celek bude v Allianz Aréně po všech stránkách lepší, už v prvním poločase prolomí obranu Viktorky, což se podařilo jak Interu tak Barceloně.

Bayern by měl v utkání vstřelit více než jednu branku, přeci jen defenziva Plzně není nejrychlejší, jenom zkušenosti na světovou extratřídu nestačí.

Za domácí by se mohl prosadit Gnabry, který je díky nižší minutáži hladový, gólový potenciál ale rozhodně má.

Sedmadvacetiletý ofenzivní hráč dal čtyřikrát po sobě v bundeslize alespoň deset branek (letos se trefil dvakrát), další góly přidal v evropských pohárech.

Rychlost, síla a dynamika Gnabryho, to vše bude pro méně pohyblivé trio Pernica, Hejda, Jemelka problém.

Gnabry ukončí své střelecké mlčení a bude jedním ze střelců domácího týmu.