17. 6. 2024

Analýza Atalanta vs Leverkusen: Jak si Bayer poradí bez Schicka?

Čtvrteční program osmifinále Evropské ligy přinese celou řadu zajímavých zápasů. Jedním z nich je bezpochyby souboj italského Bergama proti německému Leverkusenu.

V prvním vzájemném zápase hraném na půdě Atalanty se budou muset fotbalisté Leverkusenu obejít bez druhého nejlepšího střelce Bundesligy Patrika Schicka.

Ten je sice aktuálně již mimo marodku, jeho začlenění do týmu bude ale postupné a v Atalantě hrát dle slov trenérského týmu ještě nebude. I tak ale Leverkusen půjde do zápasu sebevědomě, protože v posledních týdnech nabral dobrou formu.

Z posledních pěti zápasů v německé lize získal deset bodů a zcela právem se drží na třetím místě tabulky. Na začátku února nasázel pět gólů Dortmundu a ve vůbec posledním zápase dokázal uhrát remízu 1:1 na hřišti Bayernu. Naopak Atalanta neprožívá úplně nejlepší období.

V předkole Evropské ligy sice dvakrát porazila Vaclíkům Olympiakos (2:1 a 3:0), v italské lize to ale zase taková sláva není.

Aktuálně je až šestá a především v posledních zápasech několikrát ztratila a z posledních pěti zápasů získala pouhé čtyři body.

Vzhledem k těmto okolnostem se zdá jako velmi pravděpodobné, že Leverkusen proti jinak velmi silnému soupeři může ve čtvrtek uspět a neprohrát.