25. 9. 2024

Analýza Aston Villa – Norwich: Uhájí Lampardovi svěřenci domácí půdu?

Fanoušci Aston Villy nebudou z letošní sezóny asi zrovna nadšení. Po zisku 55 bodů a loňském 11. místu se svěřencům Stevena Gerrarda letos podařilo ziskem 37. bodu momentálně přerušit sérii čtyř proher díky bezbrankové remíze v Leicesteru.

Předsezónní pohárové ambice se navzdory řadě posil ukázaly jako nereálné a Villans čeká ještě hodně práce.

Jen čtyři týmy navíc letos získaly na domácí půdě méně bodů (AVL: 5-3-7), přičemž Aston Villa zde prohrála tři z posledních čtyř duelů a v žádném z nich nedala ani gól (1-0-3).

O nápravu budou domácí usilovat proti Norwichi, který v minulém kole podlehl Newcastlu a prakticky přišel o naději na záchranu.

Norwich ztrácí pět kol před koncem deset bodů, takže matematicky ztracen není, ale jeho reálné šance se blíží nule.

Kanárci v letošním ročníku získali venku pouze devět bodů (2-3-11) a žádný jiný tým nedal v prvních poločasech svých venkovních vystoupení tak málo branek (skóre Norwiche 3:15).

Přistoupí-li svěřenci kouče Gerrarda k utkání zodpovědně, mohou být snadno po 45 minutách ve vedení.