Analýza Ajax vs Benfica: Potvrdí domácí roli favorita?

Zápas v Lisabonu skončil 2:2, což znamená, že postupové šance jsou 50/50. Góly z venku už totiž nic neřeší, takže dál půjde ten, kdo zápas jakkoliv vyhraje.

Ajax má ve své sestavě nejlepšího střelce základních skupin – Sébastien Haller se v 6 zápasech trefil 10x. Prosadil se i v úvodním duelu osmifinále.

Obecně nemá domácí tým problémy se střílením branek. V lize průměrně 2.96 gólu na zápas. O víkendu výhra na Cambuuru 3:2, díky které si pořád drží náskok před druhým PSV, byť jen dvoubodový.

Benfika se na odvetu nenaladila úplně dobře, když doma ztratila za remízu (1:1) se čtrnáctou Vizelou. Nutno dodat, že už v sedmé minutě dostal záložník Taarabt červenou kartu a remíza v deseti není nic ostudného.

Šance na titul už je však pouze mizivá a o druhé místo bude muset ještě hodně bojovat. Chybět určitě bude dlouhodobě zraněný Veríssimo a útočník Seferović.

Ukrajinec Yaremchuk se potýkal s nemocí a nad jeho startem visí otazník. Celek z Amsterdamu potvrdí svou kvalitu v útoku a vstřelí gól v obou poločasech.