30. 5. 2024

Agent Raiola dává Barceloně 3 podmínky pokud chce podepsat Haalanda!

Barcelona zkoumá možnost podpisu smlouvy s útočníkem Borussie Dortmund Erlingem Haalandem, protože chce posílit své možnosti v útoku. Prezident Blaugranas Joan Laporta se údajně na začátku tohoto týdne sešel s hráčovým agentem Minem Raiolou, aby s ním projednal možnost případného přestupu.

Raiola nyní otevřel Barceloně dveře k tomu, aby Haalanda příští léto získala. Agent superhvězdy však údajně vyjmenoval tři věci, které musí katalánští giganti udělat, aby útočníka získali.

První věcí je, že Blaugrana musí Nora považovat za vůdce projektu na Camp Nou.

Stojí za zmínku, že Barcelona po letním rozchodu s Lionelem Messim nastartovala nový projekt. Ačkoli se o Ansu Fati uvažuje jako o další tváři klubu, útočník je stále příliš mladý na to, aby unesl břemeno vůdčí osobnosti klubu.

Svěřit vůdčí roli Erlingu Haalandovi je skutečně dobrý nápad. Útočník již nyní patří k nejlepším hráčům na světě a je někým, u koho může tým hledat inspiraci.

Druhou podmínkou je, že útočník Borussie Dortmund musí na Camp Nou dostat dres s číslem 9. Dres s číslem 9 v současné době nosí Memphis Depay. Katalánští giganti budou muset s Nizozemcem promluvit a přesvědčit ho, aby dres uvolnil.

A konečně, Raiola údajně také informoval Laportu, že Barcelona si musí zajistit účast v Lize mistrů pro příští sezónu, než bude moci podepsat Haalanda. Blaugranas zaujímají v tabulce La Ligy osmou pozici, ale stále mají dostatek času na to, aby své postavení vylepšili a zajistili si místo v první čtyřce.

Podle zpráv chce Borussia Dortmund za Erlinga Haalanda 200 milionů eur. Barcelona ho však může podepsat za mnohem nižší cenu, pokud počká do léta, protože hráčova výstupní klauzule by měla klesnout na 75 milionů eur.

Uvidíme, jak se situace mezi oběma stranami vyvine. V letošní sezoně zatím útočník nastoupil za BVB ve všech soutěžích v 15 zápasech, v nichž zaznamenal 19 gólů a pět asistencí.