22. 6. 2024

Abramovič má dalšího zájemce o Chelsea: Chce ji koupit americká rodina!

Zdroj: Depositphotos

Novými majiteli anglického fotbalového klubu Chelsea FC by se mohli stát majitelé amerického baseballového týmu Chicago Cubs – rodina Rickettsů.

Ve středu představili svůj zájem o koupi „The Blues“ a uvedli, že současnému majiteli, Rusovi Romanu Abramovičovi, zatím nabídku nepředložili.

Reprofoto: Loughborough University

Abramovič je na sankčních seznamech a jeho majetek je zmrazen v souvislosti s válečným konfliktem, který Rusko rozpoutalo na území Ukrajiny s přímou pomocí Běloruska. Proto se rozhodl londýnský klub prodat.

Rickettsovi hodlají v pátek předložit oficiální nabídku na koupi úřadujících vítězů Ligy mistrů a mistrovství světa klubů.

„Rodina Rickettsů a její partneři jako dlouholetí provozovatelé kultovního sportovního klubu chápou, že je důležité investovat do úspěchu na hřišti, a zároveň respektují tradice klubu, fanoušků a komunity.

Těšíme se, že se s vámi budeme moci včas podělit o další podrobnosti našich plánů,“ uvádí se v prohlášení, které ve středu zveřejnila londýnská komunikační společnost.

Na proces prodeje klubu bude dohlížet britská vláda a transakci zprostředkuje investiční banka Raine Group. Tato společnost na tom pracuje poté, co Abramovič minulý týden oznámil, že západolondýnský klub je na prodej.

O koupi FC Chelsea projevilo zájem také konsorcium, do kterého patří Todd Boehly, spolumajitel jiného baseballového klubu Los Angeles Dodgers, švýcarský miliardář Hansjörg Wyss a realitní investor Jonathan Goldstein.