22. 2. 2024

Aaron Rodgers? 10 faktů, které jste možná nevěděli!

Americký rozehrávač Aaron Rodgers je jedním z nejlepších rozehrávačů historie amerického fotbalu. Svoji kariéru spojil s týmem Green Bay Packers, kterému v roce 2011 vycházel vítězství v Super Bowlu. Co jste o Aaronovi možná nevěděli?

#1 S hudbou to myslí vážně

Tak trochu. Rodgers je velký hudební fanoušek a mnoho fanoušků v oblasti Green Bay ho vidělo na večerech s kytarou.

Ukázalo se však, že houpání na malém pódiu těžké váze NFL nestačí – v roce 2009 si založil vlastní nahrávací společnost. Suspended Sunrise Recordings je Rodgersův vášnivý projekt.

Přesto spolu se svým obchodním partnerem Ryanem Zacharym podepsal v roce 2011 smlouvu s indie poprockovou kapelou The Make.

#2 Rodgers je mimořádně soutěživý.

Pokud posloucháte historky, které vyprávějí jeho spoluhráči, čtyřnásobný vítěz Super Bowlu je se svým soutěživým chováním na úplně jiné úrovni.

Tenkrát utrousil f-bombu v soutěži Celebrity Jeopardy! Prý si pamatuje každý touchdown a interception až do doby, kdy mu bylo 14 let.

A stále si pamatuje (a připomíná trenérům), že byl v roce 2005 vybrán na 24. místě v draftu NFL.

Pak se o něm říká, že jednou několik dní odmítal mluvit se svými spoluhráči poté, co prohrál přátelskou karetní hru v šatně.

Ne že by se kvůli tomu někdo zlobil – jeho soutěživost ho žene k tomu, aby se stal jedním z nejlepších ve hře, což je o Aaronu Rodgersovi dobře známo.

I když ta hra není fotbal. Rodgers hrával baseball, kde jeho rychlost míče dosahovala až 90 mil za hodinu.

#3 Stále chová zášť vůči Alexi Smithovi.

Když už mluvíme o draftu NFL v roce 2005. Mike McCarthy – hlavní trenér Green Bay Packers – byl součástí trenérského štábu San Fran 49ers, který Rodgerse vynechal ve prospěch Alexe Smithe.

Člověk by si myslel, že o čtrnáct let později a vzhledem k obrovským úspěchům, které má na kontě, už to bude mít v pořádku. Ale ne – stále McCarthymu připomíná, že draftoval špatného QB.

Ačkoli je snadné tvrdit, že McCarthy něco podělal, Smith je stále významným hráčem. Ve své profesionální kariéře zaznamenal 142 touchdownů. To není snadné. Ale Rodgers jich za stejné období zaznamenal 257. To jen tak na okraj.

#4 Nenávidí proces draftu

To, že vás v draftu NFL v roce 2005 vynechali kvůli jednomu hráči, je jedna věc. Ale Aarona Rodgerse minulo 23 týmů a on se stále nezdá být připraven to přejít.

Uznávám, že spousta profesionálních fotbalistů nesnáší masovou atmosféru draftového procesu, takže Rodgers není sám.

V jednom rozhovoru před několika lety Rodgers správně poznamenal: „Příliš velká váha se přikládá výšce, času na čtyřicítce a tlaku na lavičce… Ale věcem, které se nedají změřit – charakteru, houževnatosti, vůdcovství – těm se nepřikládá taková váha.“

Skutečnost, že Aaron Rodgers nesnáší proces draftu, není mezi jeho fanoušky příliš známá.

#5 Brácha se proslavil jinak

Jordan Rodgers není tak dobrý quarterback jako jeho bratr Aaron. Jordan hrál dvě sezony ve Vanderbiltu a pak podepsal smlouvu s Jacksonville Jaguars jako nedraftovaný volný hráč.

Poté strávil nějaký čas v Buccaneers, Dolphins a BC Lions (kanadský fotbalový tým).

Proslavil se díky vítězství v soutěži The Bachelorette, což je americká televizní reality seznamovací hra.

A těch dalších 5?