18. 10. 2024

Jak moldavský Šeriff Tiraspol dobyl v Lize mistrů slavné Santiago Bernabeu!

Ne, vážně nešlo o chybu v tisku, když 29. září četli lidé v novinách výsledek večerního utkání. Real Madrid – Šeriff Tiraspol 1:2! Šokující výsledek překvapil celý fotbalový svět. Jak se zrodil?

Moldavský outsider na Santiago Bernabeu zaskočil favorita, o vítězství rozhodla parádní rána Sebastiena Thilla z poslední minuty.

Kurz sázkových kanceláří na triumf hostů se před zápasem ve Španělsku pohyboval kolem třiceti ku jedné. To jen dokládá, o jak velkou senzaci jde.

Šeriff vedl díky hlavičce Jasura Jachšibojeva, po změně stran srovnal z penalty Karim Benzema. V devadesáté minutě ale vše rozsekl Sebastien Thill, když za vápnem levačkou práskl do skákajícího míče. Thibaut Courtois na bombu k tyči neměl šanci dosáhnout.

Sestřih utkání 👇

„Nejlepší a nejdůležitější trefa moji kariéry, to je jasné. Jsme teď strašně šťastní. Odehráli jsme vážně dobrý zápas, byli odvážní a v závěru dali trochu senzační gól,“ hlásil středopolař.