25. 9. 2024

Analýza Neapol vs Sassuolo: Jak se domácí vzpamatují z vyřazení z boje o titul?

Neskutečně promarněná šance. Neapol nevyhrála už tři ligové zápasy v řadě (0-1-2) a na mistrovský titul může zapomenout.

Vrcholem všeho byla porážka v minulém kole na stadionu Empoli, kde přitom Partenopei ještě deset minut před koncem vedli 2:0!

Prezident klubu De Laurentiis bezprostředně po utkání nařídil, že tým stráví přípravu na sobotní duel se Sassuolem zavřený v tréninkovém celku a nebude-li výkon proti Neroverdi optimální, soustředění se prodlouží.

Kouč Spalletti vzal porážku na sebe, ale hráče od bouřky neochránil, jistá navíc není ani jeho budoucnost.

Trochu tak zanikla pozitivní zpráva, že Dries Mertens nakonec k velké radosti všech fanoušků Neapole dostane novou smlouvu, a ještě rok ve městě pod Vesuvem stráví, byť za třetinu současných peněz.

Neapol bude hájit třetí místo proti nepříliš oblíbenému soupeři, se kterým nevyhrála už třikrát v řadě (0-2-1), ale dá se očekávat, že domácí uspějí. Sassuolo už letošní sezónu jen dohrává a v posledních čtyřech duelech třikrát prohrálo.